Politycy jednak nie ucierpią na Polskim Ładzie? Jest komentarz rzecznika rządu

Ministerstwo Finansów szuka sposobu na to, by parlamentarzyści nie stracili na Polskim Ładzie - wynika z nieoficjalnych informacji Radia ZET. Do tych doniesień odniósł się w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz wideo

Zgodnie z zapisami w Polskim Ładzie parlamentarzyści tracą (nawet 1400 zł) na wprowadzeniu Polskiego Ładu. Ich wynagrodzenie o 27 zł przekracza próg podatkowy - od połowy ub.r. ich pensje wynoszą 12 827 zł.

Dlatego resort finansów - jak podaje Radio ZET - szuka rozwiązania. Jednym z nich jest "interpretacja, że posłowie i senatorowie to osoby fizyczne wykonujące działalność polityczną". 

Müller: Nie będzie żadnych specjalnych korzyści 

Nie będzie żadnych specjalnych, dodatkowych korzyści dla parlamentarzystów - napisał rzecznik rządu Piotr Müller w mediach społecznościowych, odnosząc się do tych doniesień. 

Przypomniał, że resort pracuje teraz m.in. nad rozwiązaniami dla samotnych rodziców, dla firm (remanenty i amortyzacja) i dla księgowych (przesunięcie terminów sprawozdań i CIT-8). "Podniesiemy limit, żeby rodzic nie tracił ulgi na dzieci oraz 4+" - napisał też rzecznik rządu. 

Polski Ład

1 stycznia weszła w życie podatkowa część Polskiego Ładu. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadza program w podatkach, jest podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. zł. Jednocześnie znikła ulga umożliwiająca odliczanie od podatku części (7,75 proc.) składki zdrowotnej, wynoszącej 9 proc. Ma to zrekompensować tzw. ulga dla klasy średniej, czyli osób zarabiających miesięcznie od 5 tys. 701 zł do o 12 800 zł.

TOK FM PREMIUM