Koalicja Obywatelska tuż za PiS. Ruch Hołowni z takim samym poparciem jak Konfederacja [SONDAŻ]

Zjednoczona Prawica cieszy się poparciem 27 proc. Polaków, a Koalicja Obywatelska - 26 proc. - wynika z najnowszego sondażu opublikowanego przez Kantar.
Zobacz wideo

W styczniu wśród Polaków, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, największe poparcie uzyskało ponownie Prawo i Sprawiedliwość razem z Solidarną Polską i Republikanami, osiągając wynik na poziomie 27 proc. - podaje Kantar Public.

Drugie miejsce, jak wynika z sondażu, należy do Koalicji Obywatelskiej - 26 proc. Kolejną pozycję zajmują Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Konfederacja, które zostałyby poparte przez 9 proc. wyborców. Lewica otrzymała 7 proc. głosów.

Do Sejmu nie dostałyby się PSL-Koalicja Polska i ugrupowanie Kukiz’15, osiągając 3 proc. poparcia oraz partia Porozumienie Jarosława Gowina, uzyskująca 1 proc. głosów.

Jak podaje Kantar Public, w porównaniu do grudnia odnotowano wzrost poparcia dla ugrupowania Kukiz’15 (o 2 pkt proc.) oraz Konfederacji (o 1 pkt proc.). Spadek odnotowały Prawo i Sprawiedliwość (o 1 pkt proc.), oraz Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni (o 2 pkt proc.). W przypadku KO, Lewicy, PSL-Koalicji Polskiej oraz Porozumienia nie odnotowano zmian.

15 proc. badanych nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos.

Badanie przeprowadzono pomiędzy 21-26 stycznia 2022 r., na próbie reprezentatywnej 986 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat (preferencje partyjne: N=662 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach). Technika badania to wywiady bezpośrednie wspomagane komputerowo (CAPI). Realizacja terenowa badania została wykonana przez Research Collective na zlecenie Kantar Public.

TOK FM PREMIUM