Klub PiS usunie senatora Jackowskiego? Jest komentarz Ryszarda Terleckiego

Prawdopodobnie klub podejmie decyzję o usunięciu go po następnym posiedzeniu klubu - tak wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił o przyszłości senatora Jana Marii Jackowskiego.
Zobacz wideo

Po wtorkowym posiedzeniu klubu PiS Ryszard Terlecki został zapytany w Sejmie, co dalej z senatorem Jackowskim. - Prawdopodobnie klub podejmie decyzję o usunięciu go - powiedział. Pytany, czemu senator miałby zostać usunięty, szef klubu PiS odparł: "Wypowiada się z niezgodnie z linią polityczną klubu". Dopytywany, kiedy takiej decyzji można się spodziewać, odpowiedział natomiast: "Po następnym posiedzeniu klubu".

W poniedziałek senator napisał na Twitterze: "Jeżeli receptą na kryzys oraz rozmijanie się z programem wyborczym PiS ma być usuwanie z klubu wiernych programowi wyborczemu PiS, zamiast usuwanie błędów, to znaczy, że ta formacja jest na kursie schyłkowym". 

Senator Jackowski już wcześniej nie szczędził PiS krytycznych uwag. I tak np. w sprawie przepisów covidowych, wskazywał, że "rząd się zakiwał", a - jeszcze przed głosowaniem - wśród członków partii rządzącej "nie widział" entuzjazmu dla regulacji, pod którymi podpisał się m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. Z kolei jeśli chodzi o użycie systemu Pegasus krytykował władze za "heheszki i dowcipy" na ten temat. - Widać, że gdyby władza od początku jasno, klarownie i przekonująco wyjaśniała sprawę Pegasusa, to nie mielibyśmy tej sytuacji - mówił w TOK FM. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM