Trzech posłów odchodzi z partii KORWiN. "Nieodpowiedzialne wypowiedzi prezesa na tematy ukraińskie"

Budujemy czwartą nogę Konfederacji, partię wolnościową jak KORWiN, ale bez Janusza Korwin-Mikkego, odcinamy się od jego kontrowersyjnych, czasami prorosyjskich opinii i wypowiedzi - oświadczyli we wtorek posłowie Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz i Jakub Kulesza, przewodniczący koła Konfederacja.
Zobacz wideo

"Trudne czasy prowadzą do trudnych decyzji (...) rozpoczynamy budowę czwartej nogi Konfederacji" - oświadczył poseł Dziambor podczas wspólnej konferencji prasowej w Sejmie z posłami Kuleszą i Sośnierzem.

Dziambor podkreślił, że będzie to "nowa partia wolnościowa, która będzie funkcjonowała w tym momencie w ramach Konfederacji".

Uzasadniając decyzję, Dziambor wskazał przede wszystkim na kwestie gospodarcze. "Widzimy, że sytuacja, w której znalazła się Polska z powodu również tego bestialskiego napadu Rosji na Ukrainę, to sytuacja, w której bardzo będzie brakowało przekazu typowo rynkowego, gospodarczego. A widzimy, że nie ma zainteresowania, aby się skupiać właśnie na tych tematach" - powiedział.

Zadeklarował jednocześnie, że działalność nowej partii będzie się koncentrowała m.in. na zapobieganiu rosnącej inflacji, słabnięcia złotego, poprawie sytuacji kredytobiorców i "rozwiązaniach dla Polski na przyszłość, związanych również z sytuacją na Ukrainie".

Z kolei Sośnierz przyznał, że cała trójka posłów jest jeszcze w Partii KORWiN, natomiast - jak mówił - "po prawdziwej kanonadzie nieodpowiedzialnych wypowiedzi prezesa (Janusza Korwin-Mikke) na tematy ukraińskie, jesteśmy zmuszeni wypisać się z Partii KORWiN".

Poseł Kulesza poinformował, że nowa partia nie ma jeszcze nazwy, a o dalszych działaniach w sprawie jej rejestracji i dalszych kroków, informacje będą przekazywane na bieżąco.

TOK FM PREMIUM