Mateusz Morawiecki i wicepremier Kaczyński jadą do Kijowa. Na spotkanie z prezydentem i premierem Ukrainy

Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński wraz z premierami Czech i Słowenii - Petrem Fialą i Janezem Jansą polecą do Kijowa. " Jedziemy do Kijowa, by pokazać Ukraińcom naszą solidarność" - napisał na Facebooku premier Morawiecki.
Zobacz wideo

Z polsko-czesko-słoweńską delegacją spotkają się prezydent i premier Ukrainy: Wołodymyr Zełeński i Denys Szmyhala.

"'Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę'.  Tak 14 lat temu mówił ś.p. Lech Kaczyński w stolicy Gruzji, Tbilisi, podczas rosyjskiej inwazji na ten kraj. Jego wizyta zmieniła wtedy percepcję tej wojny, a wielki akt odwagi dodał ducha Gruzinom i jest do dziś wspominany na całym świecie.

Udajemy się tam w porozumieniu z Unią Europejską, a o wizycie poinformowani są przewodniczący Council of the European Union Charles MICHEL, szefowa European Commission Ursula von der Leyen oraz United Nations. W tak przełomowych dla świata chwilach naszym obowiązkiem jest być tam, gdzie wykuwa się historia. Bo nie chodzi o nas, tylko o przyszłość naszych dzieci, które zasługują, by żyć w świecie wolnym od tyranii" - napisał Mateusz Morawiecki. 

Ukraina walczy z rosyjskim atakiem

Ukraina od 24 lutego broni się przed rosyjską agresją. Według ukraińskich danych do tej pory zginęło ponad 12 000 rosyjskich żołnierzy.

Od wybuchu wojny z Ukrainy do Polski dotarło ponad 1 mln 700 tys. uchodźców. To przede wszystkim kobiety i dzieci.

20. dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę [RELACJA NA ŻYWO]

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM