Premier i wicepremier Kaczyński jadą do Kijowa. Dworczyk: "Delagecja minęła Lwów"

Delegacja z premierem Mateuszem Morawieckim i wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim na czele minęła Lwów i podąża do Kijowa - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński wraz z premierami Czech Petrem Fialą i Słowenii Janezem Janszą są w drodze do Kijowa. Mają spotkać się z prezydentem i premierem Ukrainy.

"Delegacja z premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele minęła Lwów i podąża do Kijowa, stolicy Ukrainy. To historyczne wydarzenie i jednoznaczny wyraz wsparcia Ukrainy przez całą Unię Europejską, w imieniu której premierzy Polski, Czech i Słowenii udali się do Kijowa" - poinformował na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.  "Jesteśmy z Wami!" - podkreślił Dworczyk.

Morawiecki i Kaczyński jadą do Kijowa

'Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę'.  Tak 14 lat temu mówił ś.p. Lech Kaczyński w stolicy Gruzji, Tbilisi, podczas rosyjskiej inwazji na ten kraj. Jego wizyta zmieniła wtedy percepcję tej wojny, a wielki akt odwagi dodał ducha Gruzinom i jest do dziś wspominany na całym świecie.

Udajemy się tam w porozumieniu z Unią Europejską, a o wizycie poinformowani są przewodniczący Council of the European Union Charles MICHEL, szefowa European Commission Ursula von der Leyen oraz United Nations. W tak przełomowych dla świata chwilach naszym obowiązkiem jest być tam, gdzie wykuwa się historia. Bo nie chodzi o nas, tylko o przyszłość naszych dzieci, które zasługują, by żyć w świecie wolnym od tyranii" - napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

TOK FM PREMIUM