Dymisja Piotra Nowaka, ministra rozwoju i technologii. Morawiecki: Wyczerpała się uzgodniona formuła współpracy

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o dymisji Piotra Nowaka z funkcji ministra resortu rozwoju i technologii. Jak mówił szef rządu, przekazał już wniosek w tej sprawie do prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej o dymisji Piotra Nowaka ze stanowiska ministra rozwoju i technologii. Jak dodał, przekazał już wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o przyjęcie tej dymisji.

- Decyzja ta jest spowodowana tym, że wyczerpała się uzgodniona formuła współpracy z panem ministrem - tłumaczył szef rządu. 

Piotr Nowak o Krajowym Planie Odbudowy

Jeszcze wczoraj Piotr Nowak przekazał, że z rozmów, które przeprowadził przed wyjazdem do USA z kilkoma unijnymi komisarzami słyszał zapewnienia co do politycznej zgody w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Według jego słów pozostawały jeszcze tylko kwestie techniczne, na co wskazywał w rozmowie z Programem Pierwszym Polskiego Radia. 

Nowak pełnił funkcję ministra rozwoju i technologii od października 2021 roku.

W latach 2015-2020 był wiceministrem finansów, a później - od stycznia 2021 - doradcą szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie oraz wicedyrektorem Departamentu Polityki Monetarnej i Rynków Kapitałowych MFW.

TOK FM PREMIUM