Spadek poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. Partia Hołowni z niewielką przewagą nad Konfederacją [SONDAŻ]

Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 34,2 proc. wyborców. Jak wynika z najnowszego sondażu opublikowanego przez Radio Zet, notowania rządzących spadły - od ostatniego badania - o 3,2 punktu procentowego.
Zobacz wideo

Według sondażu przygotowanego przez IBRiS dla Radia ZET na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 34,2 proc. wyborców, na Koalicję Obywatelską -  26,2 proc. Poparcie dla Polski 2050 Szymona Hołowni deklaruje 8,3 proc. badanych, a dla Konfederacji - 7,8 proc.

Lewica może liczyć na 6,3 proc. głosów, a PSL-Koalicja Polska na 5,3 proc.

W porównaniu do poprzedniego badania poparcie dla koalicji rządowej spadło o 3,2 punktu procentowego, a Koalicja Obywatelska zyskała 3,4 punktu proc. Poparcie dla Polski 2050 spadło w ciągu miesiąca o 2,6 punktu procentowego. Duży wzrost notowań odnotowała Konfederacja. Poparcie dla skrajnie prawicowych narodowców wzrosło o 3,7 punktu procentowego. Spadło poparcie dla Lewicy - o 0,9 punktu procentowego. Minimalnie wyższe notowania ma PSL - o 0,4 punktu procentowego. Dzięki temu ludowcy przekroczyli próg wyborczy (5 proc.).

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono w dniach 30-31 marca 2022 roku metodą CATI. Wyniki porównano z badaniem z dnia 1 marca 2022 roku.

Pięć partii w Sejmie

Sondaż poparcia dla partii politycznych opublikował w środę tygodnik "Polityka". Gdyby wybory miały się odbyć w najbliższą niedzielę, 31 proc. badanych zagłosowałoby na PiS, 22 proc. na Koalicję Obywatelską. Polska 2050 otrzymałaby 14 proc. głosów.

Z sondażu Kantaru wynika, że do Sejmu weszłaby też Konfederacja, na którą chce głosować 6 proc. pytanych oraz Lewica z poparciem na poziomie 5 proc.

TOK FM PREMIUM