Kto najlepiej sprawdził się w czasie wojny? "Wyprawa Kaczyńskiego do Kijowa nie została dostrzeżona" [SONDAŻ]

Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Rafał Trzaskowski to politycy, którzy zdaniem ankietowanych najlepiej sprawdzili się w sytuacji ataku Rosji na Ukrainę - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i RMF FM. W zestawieniu słabo wypadli Donald Tusk i Jarosław Kaczyński.
Zobacz wideo

Dziennik poinformował, że w "badaniu respondenci udzielali spontanicznych odpowiedzi - nie wybierali nazwisk polityków z przygotowanej listy, tylko sami je wskazywali (wyniki nie sumują się do 100 proc.).

Najwięcej ankietowanych wskazało na prezydenta Andrzeja Dudę (prawie 38 proc.). Niewiele mniej (34 proc.) na premiera Mateusza Morawieckiego. Podium zamyka prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z wynikiem 26 proc.

"Wyniki, jeśli chodzi o pierwsze miejsca, nie są specjalnie zaskakujące. Ciekawsze jest to, co dzieje się na dalszych. Po pierwsze, widać istotną różnicę w ocenach wiceszefa PO Rafała Trzaskowskiego oraz lidera tej partii Donalda Tuska, na którego wskazało ok. 10 proc. Po drugie, poziom wskazań na Donalda Tuska jest bardzo zbliżony do poziomu wskazań na szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego (8,4 proc.), co może sugerować, że wyprawa wicepremiera do Kijowa i złożona tam propozycja misji pokojowej w Ukrainie nie zostały w istotnym stopniu dostrzeżone przez respondentów" - czytamy. 

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->>

TOK FM PREMIUM