Projekt zmiany Konstytucji RP trafił do Sejmu. Zmiany firmuje klub PiS

Do Sejmu wpłynął projekt zmian w Konstytycji RP, który przygotował PiS. Zmianę przepisów ustawy zasadniczej zapowiedziano dwa tygodnie temu.
Zobacz wideo

PiS złożył w czwartek w Sejmie projekt ustawy o zmianie konstytucji dotyczący możliwości przejęcia przez Skarb Państwa własności, która ma służyć do wspierania rosyjskiej agresji.

Jak napisano na stronie Sejmu, projekt zmian w konstytucji "dotyczy wprowadzenia konstytucyjnych, uniwersalnych mechanizmów, które w obecnej sytuacji geopolitycznej umożliwią przejęcie przez Skarb Państwa własności, która znajduje się w ramach jurysdykcji Rzeczypospolitej Polskiej, a która ma służyć do wspierania rosyjskiej agresji". Jak zaznaczono, "przejęty majątek będzie w całości spożytkowany na wsparcie ofiar rosyjskiej agresji".

Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber poinformował na Twitterze, że poselski projekt zmian w konstytucji dotyczy również niewliczania wydatków na obronę do długu publicznego.

PiS chce zmiany Konstytucji RP

Zmianę konstytucji zapowiedziano 21 marca. Do zmiany przepisów ustawy zasadniczej wymagane jest poparcie co najmniej 2/3 głosów oraz Senat bezwzględną większością głosów.

Czyli rząd PiS potrzebuje wsparcia ze strony opozycji.

TOK FM PREMIUM