Zmiany w rządzie. Jest nowy minister rozwoju i technologii. Waldemar Buda powołany

Waldemar Buda, dotychczasowy wiceminister funduszy i polityki regionalnej, został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko ministra rozwoju i technologii. Zajmie miejsce zdymisjonowanego przez premiera Piotra Nowaka.
Zobacz wideo

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał Waldemara Budę na stanowisko ministra rozwoju i technologii. Stanowisko pozostawało nieobsadzone przez dwa tygodnie po zdymisjonowaniu przez szefa rządu Piotra Nowaka. 

Polityk PiS był do tej pory wiceministrem funduszy i polityki regionalnej. Zaliczany jest do ludzi ze środowiska Mateusza Morawieckiego. Gazeta.pl informowała, że o fotel ministra resortu rozwoju i technologii ubiegali się m.in.: minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda, obecny wiceminister finansów Artur Soboń, wiceszef MON-u Marcin Ociepa oraz wiceszefowa Ministerstwa Rozwoju Olga Semeniuk.

Kim jest Waldemar Buda?

Waldemar Buda to 39-letni radca prawnym, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 2014 roku został radnym Łodzi z listy PiS. W 2015 roku działał w biurze pomocy prawnej kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jesienią zdobył mandat posła.

Waldemar Buda w 2018 roku był kandydatem PiS na prezydenta Łodzi - przegrał z Hanną Zdanowską z PO. W 2019 roku został ponownie posłem i wiceministrem funduszy i polityki regionalnej.

TOK FM PREMIUM