Marszałek Senatu Tomasz Grodzki jedzie do Kijowa

Marszałek polskiego Senatu prof. Tomasz Grodzki i Przewodniczący Senatu Parlamentu Republiki Czeskiej Miloš Vystrcil na zaproszenie przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy Rusłana Stefanczuka udają się do Kijowa - podało w czwartek rano Centrum Informacyjne Senatu.
Zobacz wideo

"Wizyta jest wyrazem wsparcia parlamentarzystów z Polski i Czech dla ich ukraińskich kolegów oraz całego narodu ukraińskiego w walce z agresją Rosji. Ma ona także na celu wyrażenie poparcia dla europejskich aspiracji Ukrainy oraz podkreślenie po raz kolejny gotowości niesienia pomocy zarówno w wojnie z najeźdźcą ,jak i wsparcia dla Ukraińców, którzy uciekają do Polski i Czech" - podało CI Senatu w informacji.

"Marszałkowi Senatu RP towarzyszą Wicemarszałkowie Senatu RP: Gabriela Morawska-Stanecka i Michał Kamiński oraz zastępca przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej senator Marcin Bosacki" - podano.

"W delegacji czeskiej znaleźli się również pierwszy wiceprzewodniczący Senatu Jirí Ružicka oraz przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych, Obrony i Bezpieczeństwa Pavel Fischer" - wyliczyło Centrum Informacyjne Senatu RP.

Centrum zapowiedziało, że informacje o przebiegu wizyty będą umieszczane na stronie internetowej Izby oraz na kanałach Senatu w mediach społecznościowych.

Wizyta Andrzeja Dudy w Ukrainie

W środę w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełenskim spotkali się prezydenci Polski, Estonii, Łotwy i Litwy. Andrzej Duda wraz z prezydentami państw bałtyckich odwiedzili także m.in. Borodziankę i Irpień. 

TOK FM PREMIUM