Rosyjskie zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski. Kto miał najwięcej racji? SONDAŻ

31 proc. badanych uważa, że najwięcej racji w sprawie oceny rosyjskiego zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski w ostatnich kilkunastu latach mieli Lech i Jarosław Kaczyński. 13 proc. wskazało na Donalda Tuska - wynika z sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
Zobacz wideo

W sobotę portal wPolityce.pl opublikował sondaż, w którym zapytano Polaków, kto miał najwięcej racji w sprawie oceny rosyjskiego zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski w ostatnich kilkunastu latach.

31 proc. badanych wskazało na Lecha i Jarosława Kaczyńskich. 13 proc. uznało, że rację miał Donald Tusk. 7 proc. wybrało odpowiedź "inni politycy".

"Największa grupa - 49 proc. - wybrała odpowiedź 'trudno powiedzieć'. Może to świadczyć, że Polacy przyglądają się sytuacji, i dopiero w najbliższych tygodniach wyciągną wnioski z tego, co się zdarzyło na Ukrainie" - ocenia wPolityce.pl.

Jak podkreśla portal, zaledwie połowa wyborców Koalicji Obywatelskiej jest zdania, że były premier i obecny przewodniczący Platformy Obywatelskiej mieli rację w sprawie zasadniczej kwestii polskiej polityki zagranicznej.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 8 do 11 kwietnia 2022 roku. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1079 osób. 

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

TOK FM PREMIUM