Na jakie poparcie może liczyć Solidarna Polska bez PiS? Złe wieści dla Ziobry. Nowy sondaż

Ilu Polaków zagłosowałoby na Solidarną Polskę, gdyby partia Zbigniewa Ziobry sama poszła do wyborów? - Nie miałaby szans na wejście do parlamentu - wyniku z sondażu IBRiS dla Radia ZET.
Zobacz wideo

Sondażownia zapytała badanych o ich preferencje polityczne w sytuacji, gdyby Zjednoczona Prawica szła do wyborów podzielona. - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry nawet nie zbliżyłaby się do progu wyborczego - zdobyłaby tylko 0,7 procent poparcia. PiS natomiast - w razie samodzielnego startu - mógłby liczyć na 35,7 procent głosów - czytamy w serwisie Radia ZET

Zjednoczona Prawica w bloku z Solidarną Polską osiągnęła w tym sondażu poparcie 35,9 proc. badanych. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 26,3 proc. badanych, Lewica zdobyłaby 9 proc. głosów; Polska 2050 - 8,6 proc.

W porównaniu z badaniem z końca marca największy wzrost poparcia odnotowała Lewica (o 2,7 pkt. proc.); rządząca koalicja odnotowała wzrost o 1,7 pkt. proc.; Polska 2050 Szymona Hołowni - o 0,3 pkt. proc.; Koalicja Obywatelska - o 0,1 pkt. proc. W maju PSL-Koalicja Polska może liczyć na 5,1 proc. głosów (spadek - o 0,2 pkt. proc. w porównaniu do końca marca). Kolejna w sondażu jest Konfederacja z poparciem 5 proc. i spadkiem od poprzedniego badania o 2,8 pkt. proc.

10,1 proc. potencjalnych wyborców nie wie, na kogo oddałoby swój głos. To spadek o 1,8 pkt. proc. w stosunku do badania z końca marca.

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono 4 maja roku metodą telefoniczną CATI na próbie 1100 osób. Wyniki porównano z badaniem IBRiS na zlecenie Radia ZET z 30-31 marca.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM