Jest wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. "Nie ma dziś większego szkodnika"

Politycy czterech partii opozycyjnych złożyli wspólny wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. - Nie ma dziś większego szkodnika - uzasadnił Borys Budka, szef klubu Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz wideo

Złożenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości wcześniej zapowiedział lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk. - Zbigniew Ziobro to prawdopodobnie najdroższy minister świata, droższy jest nawet niż czereśnie - mówił, przypominając zdjęcia krążące w sieci z cenami czereśni sięgającymi 260 zł za kg. Według Polaków Ziobro jest wart 0,7, bo tyle w ostatnim sondażu ma on i jego partia - dodał. 

Dziś politycy KO, Lewicy, PSL i Polski 2050 złożyli wspólny wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości. - Nie ma dziś większego szkodnika - mówił Borys Budka, szef klubu Koalicji Obywatelskiej. 

- Jestem przekonany, że wszyscy, którym zależy na poprawie stosunków z Unią Europejską, ale przede wszystkim na dobrze funkcjonującym wymiarze sprawiedliwości, ten wniosek poprą -  dodał. 

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry blokuje zmiany w ustawach sądowych, które miałyby doprowadzić do likwidacji Izby Dyscyplinarnej i zastąpienia jej Izbą Odpowiedzialności Zawodowej SN. Zmiany te miałyby doprowadzić do odblokowania środków z unijnego funduszu odbudowy po pandemii, które do dziś nie trafiły do Polski.  

"Dziś Donald Tusk wylewa krokodyle łzy"

Zbigniew Ziobro na bieżąco komentował słowa Donalda Tuska.

- Donald Tusk nie chce pamiętać, że w Parlamencie Europejskim to jego koleżanki i koledzy z Europejskiej Partii Ludowej dziesiątki razy żądali, by Komisja Europejska blokowała pieniądze, o które dzisiaj tak się upomina dla Polski - mówił minister sprawiedliwości. I pytał: "Czyje środowisko w Parlamencie Europejskim uchwaliło prawo, które pozwala Komisji Europejskiej blokować pieniądze dla Polski? Zbigniewa Ziobro czy Donalda Tuska? Czyje środowisko w Parlamencie Europejskim właśnie żąda, by blokować pieniądze dla Polski i tego domaga się od Komisji Europejskiej? Zbigniewa Ziobry czy Donalda Tuska?". 

W ocenie szefa resortu sprawiedliwości, brak pieniędzy dla Polski z UE to konsekwencja działalności byłego przewodniczącego Rady Europejskiej i jego środowiska politycznego. - Dziś Donald Tusk wylewa krokodyle łzy i udaje zatroskanie, że Polska nie dostaje pieniędzy - podkreślił Zbigniew Ziobro. 

TOK FM PREMIUM