Glapiński na posiedzeniu klubu PiS. Czerwińska po spotkaniu: Nie ma wątpliwości i zostanie wybrany

Kwestie organizacyjne partii i omówienie sytuacji ekonomicznej - były według rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej głównymi tematami środowego posiedzenia klubu parlamentarnego PiS. Wyraziła też przekonanie, że obecny szef NBP Adam Glapiński może liczyć na pełne poparcie klubu PiS.
Zobacz wideo

Czerwińska zapewniła też, że relacje z Solidarną Polską "nie uległy zmianie". Z kolei szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu Sejm zajmie się projektem dotyczącym m.in. Izby Dyscyplinarnej SN. W środę wieczorem w Warszawie zebrał się Klub Parlamentarny PiS, podczas którego lider partii Jarosław Kaczyński miał mobilizować parlamentarzystów oraz przedstawić plany ugrupowania. Wcześniej obradowało kierownictwo ugrupowania. Jednym z gości posiedzenia klubu był szef NBP Adam Glapiński, którego kandydatura na drugą kadencję ma być głosowana w Sejmie w czwartek.

- Rozmawialiśmy o kwestiach wewnątrzorganizacyjnych partii, a także omawialiśmy sytuację ekonomiczną, wskaźniki makroekonomiczne i to wszystko, co jest związane z polityką Narodowego Banku Polskiego - powiedziała po zakończeniu posiedzenia rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Z kolei szef klubu PiS Ryszard Terlecki dodał, że na wcześniejszym prezydium Komitetu Politycznego PiS "zostały rekomendowane pewne decyzje dotyczące partii, funkcjonowania partii, które w przyszłym tygodniu zostaną przedstawione komitetowi politycznemu". Pytamy czy może przedstawić jakieś szczegóły, zaprzeczył.

Dopytywany, czy obecny szef NBP Adam Glapiński przedstawił plan na kolejna kadencję, zaprzeczył. - Mówił tylko jak wygląda dziś sytuacja i gotów był odpowiadać na pytania, tych pytań nie było wiele - powiedział. Na pytanie, kiedy Sejm zajmie się projektem dot. Izby Dyscyplinarnej, Terlecki odpowiedział: "Jest bardzo prawdopodobne, że w przyszłym tygodniu będzie nie tyle dodatkowe posiedzenie Sejmu, tylko (obecnie trwające - PAP) posiedzenie zostanie przerwane i dokończone za tydzień".

Na pytanie jak się układają stosunki z Solidarną Polską, Czerwińska odpowiedziała, że "relacje z koalicjantem nie uległy zmianie, są bardzo konkretne, systematyczne" i - jej zdaniem - "będą bardzo efektywne". - Wbrew spekulacjom medialnym nie było to kwestią dziś poruszaną - zaznaczyła.

Dopytywana czy była podczas posiedzenia klubu szansa na rozmowę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, Czerwińska zaprzeczyła.

Pytana, czy Adam Glapiński może liczyć na pełne poparcie klubu PiS, Czerwińska powiedziała, że jest przekonana, że tak. - Uważam, że jest bardzo dobrym kandydatem i myślę, że nikt - z naszego klubu, zarówno członków PiS jak i koalicjantów - nie ma co do tego wątpliwości i zostanie wybrany - powiedziała rzeczniczka PiS.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM