Anna Maria Siarkowska przeszła z PiS do Solidarnej Polski. "Idź złoto do złota"

Posłanka Anna Maria Siarkowska dołącza do Solidarnej Polski - ogłosił lider SP i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dzięki temu transferowi Solidarna Polska będzie liczyć 20 posłów i posłanek.
Zobacz wideo

Zbigniew Ziobro informując o decyzji Anny Marii Siarkowskiej wychwalał, że to doświadczona parlamentarzystka. - Poza tym, że jest cenionym i szanowanym posłem swego okręgu, poza tym, że podziela system wartości, który leży u podstaw Solidarnej Polski, odwołując się do dziedzictwa chrześcijańskiego i naszego spojrzenia na miejsce Polski w Europie, oprócz tego, że wnosi wielką pasję w walce o sferę wolności i praw człowieka, to jest 20. parlamentarzystą SP - stwierdził lider Solidarnej Polski.

Zapowiedział jednocześnie, że to może być niejedyna tego typu konferencja w najbliższym czasie.

- Rozmawiamy też z innymi parlamentarzystami, którzy wstępnie deklarują chęć przystąpienia do SP, więc być może to nie jest ostatnia taka konferencja z tą dobrą nowiną i dobrą informacją. W dalszej perspektywie mogą być też pewnie inne okazje - powiedział Ziobro.

Anna Maria Siarkowska dołącza do Solidarnej Polski

Transfer znanej z antyszczepionkowych postaw posłanki momentalnie doczekał się licznych komentarzy na Twitterze.

"Odchodzenie posłów z Solidarnej Polski skończyło się przyjściem do niej posłanki Siarkowskiej" - napisała Dominika Długosz z Newsweeka.

"W ramach unormowania relacji w koalicji do Solidarnej Polski ma dołączyć Poseł Siarkowska, jedna z najbardziej antyszczepionkowych posłanek. Będzie ciekawie" - skomentował z kolei rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

"Posłanka Siarkowska od "antysanitarnych" odpałów dołącza do Solidarnej Polski. Idź złoto do złota" - napisał Jakub Majmurek, publicysta związany z Krytyką Polityczną. 

Kim jest Anna Maria Siarkowska?

Anna Maria Siarkowska dostała się po raz pierwszy do Sejmu w 2015 roku z listy Kukiz'15, razem z grupą polityków obozu narodowego. Dwa lata później opuściła klub Pawła Kukiza. W 2019 roku zdobyła mandat, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Anna Maria Siarkowska od dawna blisko współpracowała z niektórymi członkami Solidarnej Polski. Przede wszystkim w Parlamentarnym Zespole ds. Sanitaryzmu, którego jest przewodniczącą. Posłowie zajmowali się m.in. krytyką obowiązku szczepień.

Razem z Januszem Kowalskim, posłem Solidarnej Polski po aferze wywołanej przez antyszczepionkowców, interweniowała u władz powiatu w Nowym Dworze Gdański. Posłom nie spodobało się, że dyrektorka miejscowego Domu Dziecka przeprowadziła szczepienia nastolatków.

Posłuchaj audycji:

TOK FM PREMIUM