Lider Agrounii ma propozycję dla Tuska i Kaczyńskiego. "Chciałbym mieć dwóch asystentów"

- Ten świat, robiony dla nas przez starców, musi w końcu odejść - mówił w TOK FM Michał Kołodziejczak. Zdaniem lidera Agrounii posłowie powinni przechodzić na emeryturę w wieku 65 lat. Dla liderów największych partii miał też oryginalną propozycję.
Zobacz wideo

W Poranku Radia TOK FM lider Agrounii Michał Kołodziejczak mówił w kontekście wojny w Ukrainie m.in. o ekonomicznym aspekcie bezpieczeństwa żywnościowego Polaków.

- Często politycy PiS chwalą się na przykład, że wywozimy dużo żywności z Polski i mamy z tego 40 mld euro. A ja zadaję pytanie: czy Polaków stać na tę żywność, która jest wywożona z Polski? Bo może się okazać, że to jest żywność bardzo wysokiej jakości, na którą w tej chwili Polaków nie stać - ocenił w rozmowie z Janem Wróblem.

"Świat, robiony dla nas przez starców, musi odejść"

Jak stwierdził Kołodziejczak, "niektórzy chcą nam też wmówić, że inflacja jest przez zwykłych ludzi". Przypomnijmy, że według danych Głównego Urzędu Statystycznego za kwiecień 2022 roku inflacja w Polsce wyniosła 12,4 proc.

- Każdy człowiek powinien zrozumieć, co mówią do nas politycy: inflacja jest przez ludzi, bo się czuli zbyt pewni, bo świat był poukładany. A ja mówię, że ten świat, robiony dla nas przez starców, musi w końcu odejść - ocenił 33-letni lider Agrounii.

Zdaniem gościa TOK FM, gdyby młodzi ludzie czytali książki, "wiedzieliby, że starcy, którzy meblują nam życie, nigdy sami władzy nie oddają". - Trzeba im ją wyrwać, odebrać. Często nasze działania (określane są - red.) jako zbuntowane, bałaganiarskie, coś złego. A ja czytam książki i wiem, o tym, że starcy nigdy władzy nie oddają - podkreślił. I dodał, że obecni liderzy - "starcy" - nie będą chcieli sami zrezygnować.  - Ja nie chcę, żeby mi ktoś, kto już swoje życie przeżył, meblował życie. Żeby mówił, jak ja mam produkować, co mam robić - wyjaśniał. 

Jan Wróbel pytał do jakiego wieku - zdaniem Kołodziejczaka - powinno się być aktywnym w życiu publicznym, politycznym. - Do 65 lat. I wtedy każdy poseł powinien przechodzić od razu na emeryturę. Może być moim asystentem. Ja bym chciał mieć dwóch asystentów: Tuska i Kaczyńskiego. I dodatkowo jeszcze Czarzastego i może kogoś. Ja będę ich słuchał - powiedział. 

Lider rolniczego związku ocenił, że podobna reforma, czyli odsunięcie od władzy osób, które skończyły 65 lat, "zapewne nie zaszkodziłaby Kościołowi". - Wpuściłoby to też sporo młodej krwi, a ona zawsze jest dobra. Dla mnie nie byłoby żadnego problemu - stwierdził.

TOK FM PREMIUM