Kaczyński: Naprzód i jeszcze raz naprzód. Do zwycięstwa! Prezes PiS o sukcesach i objeździe kraju

Ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy. To nie jest hasło, to jest objazd kraju - stara, wypróbowana metoda - mówił Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji partii. Prezes PiS wychwalał sukcesy rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Przyznał też, że nie wszystko udało się tak, jak powinno.

Ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy. To nie jest hasło, to jest objazd kraju - stara, wypróbowana metoda - mówił Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji partii.

Kaczyński zwrócił uwagę, że w ciągu 6,5 roku rząd PiS przeszedł przez bardzo trudne próby, a to oznacza - jak powiedział - że "mamy dobry rząd". W tym kontekście ocenił, że zarówno pierwsza premier rządu Beata Szydło, jak i obecny premier Mateusz Morawiecki dali radę.

- Polacy powinni uczynić wszystko, jako obywatele, wyborcy, by ten rząd mógł kontynuować swoją misję. Ale to zależy także od nas, bo są fakty i są opowieści - zaznaczył. Nawiązał do mediów i ocenił, że pluralizm został w nich przywrócony, choć "jeszcze nie jest pełen". Wskazywał, że w niektórych mediach "słyszymy opowieść o klęsce, o tym że wszystko źle". - Trudno o tym wszystkim opowiadać, bo wstyd; trzeba oszczędzić tego wstydu - mówił Kaczyński. 

Pasmo sukcesów. Walka o trzecią kadencję. "Naprzód"

Prezes PiS dużo uwagi poświęcił sukcesom rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Usłyszeliśmy m.in. o przekopie Mierzei Wiślanej, tunelu pod Świną, Centralnym Porcie Komunikacyjnym, który - przypomnijmy - budować się nawet rozpoczął. Sporo uwagi Kaczyński poświęcił wzmacnianiu armii, budowie muru na granicy z Białorusią i inwestycjom w polskie regiony. Jak mówił, "nasi przeciwnicy zwijali Polskę regionalną, likwidowali urzędy, likwidowali komisariaty, likwidowali poczty". - My to odbudowujemy - dodał.

- Wydatki na rodzinę wzrosły o 200 mld złotych - stwierdził Kaczyński, podkreślając, że nie dotyczy to wyłącznie wydatków na 500 plus. -  To jest także "Maluch Plus", "Dobry Start", "Rodzinny Kapitał Opiekuńczy", "Matka 4 plus". To jest naprawdę ogromna zmiana - mówił.

Kaczyński przypomniał też o tym, jak rząd PiS dba o seniorów. A rząd świetnie poradził sobie z pandemią koronawirusa, bo "ludzie nie umierali na ulicach". Lider Prawa i Sprawiedliwości przyznał jednak, że nie wszystko się udało. - Z mieszkania plus tylko 18 tys. wybudowanych i 24 w budowie, czyli łącznie 42 tys. mieszkań. Powinno być tego dużo, dużo więcej - ocenił.

Lider PiS-u zadeklarował, że rekordowa inflacja zostanie opanowana. - Mam nadzieję, że nie będzie to termin jakiś bardzo odległy. Musimy to uczynić i damy radę - stwierdził Kaczyński. I zapowiedział wsparcie dla osób, których może nie być stać na ogrzanie węglem domów. Przypomniał też, że to rząd PiS podjął decyzję o obniżeniu podatku VAT na paliwa i na gaz, ale także na ropę.

Jak stwierdził, jego partia nigdy nie mówiła, że jest bez grzechu, że nie popełnia błędów. - To oni tak twierdzą o sobie, my tak nie twierdzimy - ocenił.  - A kto to ma opowiedzieć, jeśli nie my, jeśli nie partia. To my musimy to zrobić, dlatego ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy - wezwał Kaczyński. - Ale to nie jest hasło, to jest objazd kraju - stara, wypróbowana metoda - dodał i poinformował, że już w sobotę w trasę rusza premier Mateusz Morawiecki. "Dziękuje ci, Mateuszu" - powiedział. 

- Kończę jednym wezwaniem: naprzód, naprzód i jeszcze raz naprzód. Do zwycięstwa! - tak prezes Prawa i Sprawiedliwości zakończył wystąpienie podczas konwencji w Markach.

TOK FM PREMIUM