Tusk zakpił z objazdu Kaczyńskiego po Polsce. Zwrócił uwagę na ceny benzyny

Donald Tusk szybko skomentował planowany przez Jarosława Kaczyńskiego objazd Polski. Prezes PiS zapowiedział swje podróże po kraju podczas sobotniej konwencji partii w Markach.
Zobacz wideo

Ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy - mówił Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii rządzącej, która odbyła się w Markach. - To nie jest hasło, to jest objazd kraju - stara, wypróbowana metoda - wyjaśnił wicepremier i szef Prawa i Sprawiedliwości. Jeździć i wizytować a też premier Mateusz Morawiecki.

Tour prezesa Kaczyńskiego skomentował na Twitterze Donald Tusk. "Kaczyński ogłosił, że będzie dużo jeździł po Polsce. Nie powiedzieli mu jeszcze, po ile jest benzyna" - napisał były premier i szef Rady Europejskiej.

Benzyna będzie kosztowała 10 złotych?

Ceny benzyny rosną od miesięcy. To przede wszystkim konsekwencja odcinania się światowego rynku od surowca z Rosji.

Obecnie wiele stacji benzynowych w Polsce sprzedaje produkt w cenie 8 zł za litr. A według ekspertów będzie tylko drożej. I to mimo obowiązującej w Polsce tarczy antyinflacyjnej.

Jak mówił w marcu w TOK FM analityk ds. energetycznych Polityka Insight - Robert Tomaszewski, trzeba poważnie brać pod uwagę, że za litr benzyny płacić będziemy 10 zł.

DOSTĘP PREMIUM