Rafał Trzaskowski przeprosił za "dupiarza". "Nieformalna konwencja rozmowy"

Prezydent Rafał Trzaskowski przeprosił za słowa, które powiedział w trakcie wywiadu dla Onetu. Stwierdził, że był "dupiarzem". We wtorek przeprosił wszystkich w mediach społecznościowych.

"Niestety nieformalna konwencja rozmowy z Kędzierski&Wojewódzki sprawiła, że opisując historie sprzed 30 lat słownictwem przeniosłem się do czasów liceum. Dla takich słów nie ma i nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej" - napisał Trzaskowski. "Wszystkich, którzy poczuli się urażeni, przepraszam" - dodał.

Prezydent stolicy rozmawiał z Kubą Wojewódzkim i Piotrem "Kędziorem" Kędzierskim. Zapytany przed jednego z prowadzących, czy w młodości był bawidamkiem stwierdził, że był "dupiarzem", a nie bawidamkiem.

Na Trzaskowskiego wylała się fala krytyki. Aktywista Jan Śpiewak nazwał prezydenta Warszawy prostakiem. "Nie wiem, co mnie bardziej rozwala, to, że prezydent Warszawy jest takim prostakiem, czy, że @onetpl uznał to za takie świetne i postanowił to wrzucić na tik toka" - napisał na Twitterze.

Do słów Trzaskowskiego odniosła się także sekretarz Stanu w Min. Klimatu i Środowiska i Główny Konserwator Przyrody Małgorzata Golińska. "Jakiż pewny swej boskości. Naprawdę w świecie opozycji takie podejście do kobiet jest powodem do dumy? Szczególnie panie, nie tylko z @Platforma_org, dobrze Wam się słucha tego śmiechu (choć słowo rechot bardziej tu pasuje), po samookreśleniu się 'dupiarzem' przez swojego lidera?" - napisała na Twitterze.

W obronie Trzaskowskiego stanęła była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która napisała na Twitterze: "Wyszedł normalny facet bez kompleksów, akurat on nie musi udowadniać kim jest".

TOK FM PREMIUM