Spadek poparcia dla Zjednoczonej Prawicy, a do tego Konfederacja poza Sejmem. Złe wieści dla rządzących [SONDAŻ]

Zjednoczona Prawica jest liderem poparcia dla ugrupowań politycznych, ale poparcie dla koalicji rządzącej spada. Według najnowszego sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej", gdyby wybory odbyły się w niedzielę, to w Sejmie znalazłoby się pięć partii. Szans na mandaty poselskie nie ma Konfederacja.
Zobacz wideo

"54,5 proc. ankietowanych deklaruje chęć wzięcia udziału w wyborach. To nieco więcej niż w badaniu z początku maja. Wtedy zagłosować chciało 51,3 proc. Polaków. Najwięcej głosów zebrałaby Zjednoczona Prawica, czyli sojusz Prawa i Sprawiedliwości i Solidarnej Polski. 37,1 proc. badanych chciałaby zagłosować na tę listę. W porównaniu z poprzednim sondażem to spadek o 0,7 pkt proc." - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

Na drugim miejscu w sondażu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować 25,5 proc.badanych. To o  0,6 pkt proc.więcej niż w maju. Na Polskę 2050 Szymona Hołowni chce głosować 10,2 proc. pytanych, a to oznacza wzrost o 1,2 pkt proc.

Czwarte miejsce w zestawieniu zajęła Lewica z 8,3 proc. poparcia. Ostatnią partią, która miałaby szanse na wejście do Sejmu jest Polskie Stronnictwo Ludowe. Na partię Władysława Kosiniaka-Kamysza chce głosować 5 proc. wyborców.

Zasiadającą obecnie w Sejmie Konfederację popiera 4,2 proc. To już kolejny sondaż w ostatnim czasie, który pokazuje spadające poparcie dla Konfederatów.

Sondaż United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej, Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonany 6–7.06.2022 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

 

 

TOK FM PREMIUM