Ziobro zaatakował premiera. Zarzucił mu "politykę ustępstw" wobec UE i z nostalgią wspomniał Beatę Szydło

Wraz z odejściem Beaty Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem polityka ustępstw rodzi tylko wilczy apetyt UE.
Zobacz wideo

Minister Ziobro w poście na Twitterze zamieścił zdjęcie z jednego z portali internetowych, które ukazuje premiera Mateusz Morawickiego z cytatem jego wypowiedzi: "Ja bym nie chciał umierać za wymiar sprawiedliwości". Szef rządu wypowiedział te słowa w piątek w Spale. Premier był wówczas pytany przez jednego z uczestników zjazdu klubów "Gazety Polskiej" o Krajowy Plan Odbudowy i czy - związane z nim kamienie milowe - nie zagrażają polskiej suwerenności.

- 99 procent tych kamieni milowych jest absolutnie w interesie Polski - przekonywał. - Ten jeden procent, czyli tzw. kamienie dotyczące wymiaru sprawiedliwości... Wiecie co? Reformujemy już ten wymiar sprawiedliwości siódmy rok. Ja bym nie chciał umierać za wymiar sprawiedliwości. Naprawdę. Nie opłaca się. Opłaca się utrzymać przede wszystkim suwerenność Polski, to jest dziś najważniejsze. KPO i całe środki unijne, które są zależne także od tego programu, służą wzmocnieniu naszej suwerenności - podkreślił premier.

W niedzielę Zbigniew Ziobro odniósł się do tej wypowiedzi, pisząc na Twitterze: "Wraz z odejściem Beaty Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie. Czy polityka ustępstw wzmocniła Polskę? Dziś sądownictwo, jutro likwidacja polskiej energetyki węglowej, pojutrze samochody diesla i benzynowe, a dalej? Ustępstwa rodzą tylko wilczy apetyt UE".

Tzw. kamienie milowe to warunki, które Polska musi spełnić, by otrzymać pieniądze z Funduszu Odbudowy UE, a więc z puli pieniędzy przeznaczonej na wzmacnianie gospodarek po pandemii. W ramach Funduszu Odbudowy z budżetu polityki spójności na lata 2021-2027 Polska ma do dyspozycji ok. 76 mld euro.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM