Wyrok ws. Stefana Niesiołowskiego. "Prokuratura dla przykrycia 'dwóch wież' pomówiła zasłużonego człowieka"

Sąd w Łodzi wydał wyrok w sprawie Stefana Niesiołowskiego. Prokuratura zarzucała byłemu posłowi, że wiele razy przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek, które należały do znanych mu biznesmenów.

"Stefan Niesiołowski uniewinniony. Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa uznał, że wszystkie zarzuty prokuratury są bezpodstawne. W 2019 r. prokuratura dla przykrycia 'dwóch wież' pomówiła zasłużonego dla Polski człowieka, traktowanego przez Jarosława Kaczyńskiego jako osobistego wroga" - poinformował na Twitterze Ryszard Kalisz, który był pełnomocnikiem Niesiołowskiego.

Prokuratura o zarzutach wobec polityka poinformowała w styczniu 2019. Według śledczych Stefan Niesiołowski od stycznia 2013 r. do końca 2015 r. wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów.

Po ujawnieniu zarzutów Niesiołowski postanowił, że nie będzie już kandydował do Sejmu. Po raz pierwszy mandat poselski wywalczył w wyborach 4 czerwca 1989 roku.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, prokuratura zamierza odwołać się od wyroku uniewinniającego byłego posła.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM