Główni gracze ze spadkiem poparcia. Sejm bez Konfederacji [SONDAŻ]

Na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 34,5 proc. wyborców. To o 2,4 pkt proc. mniej niż w poprzednim badaniu IBRiS-u dla "Rzeczpospolitej". Sondaż pokazuje, że szanse na wejście do Sejmu ma pięć ugrupowań. Nie ma wśród nich Konfederacji.
Zobacz wideo

Koalicja rządowa cieszy się największym poparciem wyborców. Jak wynika z opublikowanego przez "Rz" sondażu, na Zjednoczoną Prawicę chce zagłosować 34,5 proc. badanych. To o 2,4 pkt proc. mniej niż w poprzednim badaniu. "To oznacza, że wahający się i rozczarowani wyborcy głosujący dotąd na PiS nie dali się przekonać obozowi rządzącemu, a ci, którzy – być może na skutek wojny w Ukrainie – zebrali się pod rządową flagą, powracają na wyczekujące pozycje. Zasilają teraz szeregi wyborców niezdecydowanych, których w czerwcowym badaniu jest już ponad 12 proc., czyli więcej o 4,3 pkt." - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 25,4 proc. (spadek o 1,4 pkt proc.). Na Polskę 2050 chce głosować  9,6 proc. wyborców. Ugrupowanie Szymona Hołowni zanotowało "śladowy spadek, o 0,2 pkt proc.".

W sondażu poza podium znalazła się Lewica, na którą chce głosować 8,4 proc. badanych (wynik bez zmian) oraz ludowcy. Poparcie dla PSL–Koalicji Polskiej zadeklarowało 5,5 proc. badanych (spadek o 0,2 pkt proc.).

Na zasiadającą obecnie w Sejmie Konfederację chce zagłosować 4,7 proc. wyborców.  Sondaże już kilkukrotnie pokazywały, że Konfederacja nie jest w stanie osiągnąć 5 proc. poparcia. Ostatnie takie badanie opublikowano 9 czerwca.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM