Agnieszka Ścigaj wejdzie do rządu. Morawiecki: Doszliśmy do porozumienia

Koalicja rządowa zwiększa stan posiadania w Sejmie. Premier potwierdził, że do rządu wejdzie Agnieszka Ścigaj z małego koła Polskie Sprawy.
Zobacz wideo

Najpierw o wejściu Agnieszki Ścigaj do rządu poinformował portal wPolityce.pl. Potem o powiększeniu rządu poinformował Mateusz Morawiecki.

- Po wielu rozmowach merytorycznych, po wielu rozmowach programowych o bardzo konkretnych sprawach, o bardzo wielu tematach, które nurtują Polaków, ekonomicznych, społecznych, politycznych, doszliśmy do porozumienia z kołem Polskie Sprawy i zaprosiliśmy panią poseł Agnieszkę Ścigaj do rządu - powiedział premier.

Poinformował, że Ścigaj zajmować ma się "szeroko rozumianą tematyką integracji społecznej". Jak podkreślił, to tematyka, na której polityczka świetnie się zna i na której koncentruje się od wielu lat.

Morawiecki zaznaczył, że Ścigaj zajmować będzie się kwestiami integracji społecznej, w czasie "napięć na forum polskim, międzynarodowym związanym z falą uchodźców z Ukrainy, ale nie tylko". - Tutaj mamy do czynienia ze zjawiskami o wiele szerszymi i tymi zagadnieniami będzie zajmowała się nowa pani minister - dodał.

Agnieszka Ścigaj w rządzie

Ścigaj jest przewodniczącą czteroosobowego koła poselskiego Polskie Sprawy, które współtworzą m.in. politycy, którzy jeszcze niedawno należeli do klubu poselskiego Prawa i Sprawiedliwości: Zbigniew Girzyński, Andrzej Sośnierz.

Agnieszka Ścigaj po raz pierwszy zdobyła mandat poselski w 2015 - z listy Kukiz'15. W 2019 roku startowała z listy koalicji PSL- Koalicja Polska, którą współtworzyli ludzie związani z Kukiz'15, z Pawłem Kukizem na czele.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM