KO coraz bliżej Zjednoczonej Prawicy. Nawet wsparcie Konfederacji może nie wystarczyć, by rządzić [SONDAŻ]

Na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 31 proc. wyborców, a na KO - 25 proc. - wynika z sondażu przygotowanego przz Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.
Zobacz wideo

Według opublikowanego w czwartek sondażu telefonicznego, przygotowanego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 największym poparciem wyborców cieszy się Zjednoczona Prawica, a którą chce głosować 31 proc. ankietowanych. Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej deklaruje 26 proc. badanych, a na Polskę 2050 Szymona Hołowni - 10 proc.

Lewica cieszy się poparciem 8 proc. badanych, a Konfederacja - 6 proc.

Z sondażu wynika, że na PSL-Koalicję Polską chce głosować 2 proc. wyborców. Takie samo poparcie ma Agrounia. Kukiz'15 może liczyć na 1 proc. głosów, a Porozumienie Jarosława Gowina 0 procent.

Sejm bez Konfederacji

Według opublikowanego dwa dni temu sondażu IBRiS-u dla "Rzeczpospolitej", na Zjednoczoną Prawicę chce chce głosować 34,5 proc. wyborców. To o 2,4 pkt proc. mniej niż w poprzednim badaniu przygotowanym dla "Rz". W Sejmie znalazłby się też: Koalicja Obywatelska (25,4 proc.), Polska 2050 (9,6 proc.), Lewica (8,4 proc.) i PSL-Koalicja Polska (5,5 proc.).

Jak pokazał sondaż, na Konfederację chcę głosować 4,7 proc. wyborców,a taki wynik nie daje szans na zdobycie poselskich mandatów. Ewentualny brak Konfederacji w Sejmie to bardzo zła wiadomość dla Zjednoczonej Prawicy, bo przy możliwym porozumieniu opozycji trudno byłoby PiS-owi i jego sojusznikom zdobyć większość sejmową, potrzebną do rządzenia.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM