"W rządzie się ciężko pracuje, a nie lansuje". Zastępca Ziobry ostro strofuje nową minister

Minister w KPRM Agnieszka Ścigaj (koło poselskie Polskie Sprawy) zapowiedziała, że poprzez ewentualny wniosek o odwołanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, jeśli nie będzie projektu ws. sędziów pokoju. Na reakcję ludzi szefa Solidarnej Polski nie trzeba było długo czekać.

Ścigaj pytana w piątek w Radiu Zet o postulat Kukiz'15 w sprawie wprowadzenia instytucji sędziów pokoju zapewniła, że nadal popiera ten projekt. Pytana, czy w takim razie poprze wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości, który zapowiada Paweł Kukiz jeśli taki projekt nie zostanie wprowadzony do 15 września, odparła: "Absolutnie, w kwestii postulatów Kukiz'15 nic się u mnie nie zmieniło. Ramię w ramię z Pawłem Kukizem będę walczyć o te postulaty".

Dopytywana, czy jeśli za jakiś czas pojawi się wniosek o odwołanie Ziobry, będzie za nim głosowała, Ścigaj odpowiedziała: "jeśli nie pojawi się realizacja projektu sędziów pokoju".

Ostra riposta

Do słów Ścigaj szybko odniósł się jeden z przybocznych Zbigniewa Ziobry. - Najwyraźniej p. Minister A. Ścigaj jeszcze mentalnie siedzi w opozycji, skoro grozi wotami nieufności innym członkom rządu. Dobra rada p. Minister - w rządzie się ciężko pracuje, a nie lansuje - napisał na Twitterze Michał Wójcik, Minister w Kancelarii Premiera i wiceprezes Solidarnej Polski. 

Agnieszka Ścigaj w rządzie

W środę ścigaj została powołana na funkcję ministra-członka Rady Ministrów. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że będzie ona w rządzie zajmować się szeroko rozumianą tematyką integracji społecznej, również w związku z przebywającymi w Polsce uchodźcami z Ukrainy. Tego samego dnia poseł Szramka poinformował, że zrezygnował z członkostwa w kole Polskie Sprawy i ogłosił, że zostanie posłem niezrzeszonym.

W czwartek Ścigaj powiedziała, że porozumienie pomiędzy kołem Polskie Sprawy a PiS zakłada współpracę z rządem w zakresie bezpieczeństwa i przeciwdziałania destabilizacji państwa. Zastrzegła, że porozumienie nie zawiera zapisów o głosowaniu razem z PiS za każdym razem.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM