Ziobro oburzony wyrokiem ws. drag queen z kukłą abpa Jędraszewskiego. "Wykracza poza wszystkie standardy"

Ten wyrok czyni pewne zło dla obrazu polskiego sądownictwa. Jest to zawstydzające, że w Polsce mamy takich sędziów i takie sądy - tak minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro skomentował wyrok uniewinniającego od zarzutu nawoływania do zabójstwa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Chodzi o głośną sprawę sprzed trzech lat, dotyczącą występu drag queen w jednym z poznańskich klubów.
Zobacz wideo

Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto wydał wyrok w sprawie Marka M. Performer był oskarżony o publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni, nawoływanie do nienawiści na tle różnic wyznaniowych i znieważenie ze względu na przynależność religijną.

Wyrokiem oburzony jest Zbigniew Ziobro. - Ten wyrok wykracza poza te wszystkie standardy i czyni pewne zło dla obrazu polskiego sądownictwa. Jest to zawstydzające, że w Polsce mamy takich sędziów i takie sądy - powiedział minister sprawiedliwości. Jak podkreślił,  jest przekonany, że jest to odosobniony wyrok i wyraża nadzieję, że apelacja, którą skieruje prokuratura w tej sprawie, da jasny wyraz, że jest granica tego, co jest dopuszczalne i że prawo karne nie jest jedynie pustą literą, jeśli chodzi o obronę ludzkiej godności i wartości w postaci wolności religijnej, wolności toczenia sporów w Polsce, ale w ramach tych granic, które mieszczą się w granicach kultury prawa.

Występ z kukłą abpa Jędraszewskiego. Drag queen przeprosiła

W sierpniu 2019 roku w jednym z poznańskich klubów odbyły się wybory Mr. Gay Poland. Jedna z drag queen wystąpiła z "kukłą" z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego. W trakcie występu miało dojść do "symulowania zabójstwa" metropolity krakowskiego, który w ostatnim czasie krytykował ideologię środowisk LGBT.

Organizatorzy imprezy oraz sama drag queen (Marek M.) przeprosili za zdarzenie.

TOK FM PREMIUM