Poseł Sterczewski odejdzie z Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Poseł Franciszek Sterczewski zadeklarował, że zrezygnuje z zasiadania w Parlamentarnym Zespole ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - poinformowała jego przewodnicząca Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.

Minionej nocy w Poznaniu doszło do zatrzymania posła Franciszka Sterczewskiego. Polityk KO nie zgodził się na zbadanie go alkomatem.

"W związku z zachowaniem Posła Franka Sterczewskiego, jako przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zwróciłam się do Posła z oczekiwaniem rezygnacji z zasiadania w Zespole. Poseł Sterczewski zadeklarował taką rezygnację" - napisała na Twitterze Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Poseł Franciszek Sterczewski (KO) poinformował we wtorek, że chce m.in. dobrowolnego uchylenia immunitetu i pociągnięcia do odpowiedzialności.

"W związku ze swoją nieprzepisową jazdą na rowerze, wysłałem zgłoszenie do Komendy Policji w Poznaniu z wnioskiem o wyjaśnienie sytuacji, dobrowolne uchylenie immunitetu i pociągnięcie do odpowiedzialności. Mój pełnomocnik ustala termin złożenia wyjaśnień. Raz jeszcze, przepraszam" - napisał na Twitterze poseł Sterczewski. Wcześniej polityk poinformował, że "w ramach zadośćuczynienia" wpłaci "5000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber".

Poseł Sterczewski zatrzymany przez policję

Podczas zatrzymania Franciszka Sterczewskiego, do którego doszło w centrum Poznania, policjanci wyczuli od rowerzysty woń alkoholu i chcieli przebadać go alkomatem. - Mężczyzna wówczas okazał legitymację poselską, odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, powołując się na immunitet - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM