Partia Szymona Hołowni z największym wzrostem poparcia. PiS nadal liderem [SONDAŻ]

PiS mógłby liczyć na 33,1 proc. głosów, gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach - wynika z sondażu United Surveys dla portalu Wirtualna Polska. Na PO chce głosować 24,7 proc. badanych, a na Polskę 2050 - 10,7 proc.
Zobacz wideo

Gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 33,1 proc. głosów, dałoby to PiS 196 mandatów - wynika z sondażu. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z wynikiem 24,7 proc. (141 mandatów).

Z kolei Polska 2050 Szymona Hołowni mogłaby uzyskać 10,7 proc., co dałoby temu ugrupowaniu 50 miejsc w Sejmie. Na czwartym miejscu znalazła się Lewica z wynikiem 9,4 proc. (41 mandatów), dalej Konfederacja, na którą wskazało 6,3 proc. (21 mandatów). Ostatnie miejsce zajęło PSL-Koalicja Polska z wynikiem 4,6 procent.

"Niemniej, po odrzuceniu głosów niezdecydowanych wyborców i ich proporcjonalnym rozłożeniu, ostatecznie ludowcy przekroczyliby pięcioprocentowy próg wyborczy i zdobyliby 10 miejsc w Sejmie" - zaznacza portal w omówieniu sondażu.

11,2 proc. badanych nie potrafiło wskazać partii, na którą zagłosuje.

W porównaniu do poprzedniego badania, przeprowadzonego 17-19 czerwca, największy wzrost zanotowała partia Szymona Hołowni Polska 2050 - o 3,7 pkt. proc. O jeden punkt procentowy więcej niż w badaniu z czerwca uzyskała Konfederacja.

Badanie United Surveys dla WP przeprowadziła w dniach 1-2 lipca pracownia United Surveys metodą CAWI na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków. Procentowe poparcie na mandaty zgodnie z obowiązującą ordynacją wyborczą przeliczył prof. Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM