Afera mailowa. Dworczyk z Przyłębską rozmawiali o ważnych dla rządu decyzjach TK. "Odwiedziłem p. Julię P."

Szef KPRM Michał Dworczyk miał rozmawiać z Julią Przyłębska o konkretnych sprawach, jakimi zajmować się miał Trybunał Konstytucyjny - wynika z najnowszego maila, jaki opublikowano na stronie Poufna Rozmowa.

Opublikowany w poniedziałek mail miał zostać wysłany 7 stycznia 2019 roku przez Michała Dworczyka do premiera. "Odwiedziłem dziś (wkrótce po Twojej rozmowie) p. Julię P. Z panią prezes omówiłem 3 tematy" - tak zaczyna się korespondencja, która została ujawniona przez Poufną Rozmowę. Tematy, które szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów omawiał z kierującą pracami Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębska, to:

"1. rocznik 53 — na razie odroczone (Kieres, 250 mln — 1,5 mld)

2. Świadczenie opiekuńcze na razie odroczone (Muszyński) do 19 lutego (ok. 5 mld) 

3. Służebność gruntów dot. przesyłu na razie odroczone (Muszyński) (kilkanaście mld)".

W nawiasach wskazano wysokość ew. odszkodowań, jakie rząd musiałby wypłacić, jeśli TK uznałby obowiązujące przepisy za niezgodne z konstytucją.

Afera mailowa. W roli głównej Michał Dworczyk

Maile publikowane od miesięcy mają pochodzić z konta szefa KPRM Michała Dworczyka. Jak wynika z publikacji, członkowie rządu prowadzili służbową korespondencję za pomocą prywatnych skrzynek e-mailowych.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości od początku afery unikają komentowania sprawy. Powtarzają, że Polska była celem cyberataku przeprowadzonego z terenu Federacji Rosyjskiej i w związku z tym komentować przecieków nie będą. 

O najnowszego ujawnionego maila dziennikarze pytali w poniedziałek rzecznika rządu.  - Nie odnoszę się do maili, które są publikowane przez rosyjskie działania - odpowiedział Piotr Müller.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM