"Jarosław Kaczyński kocha przede wszystkim Polskę, a Donald Tusk kocha chyba jakiś inny kraj"

Mateusz Morawiecki wskazał w TVP Info na "podstawową różnicę" między Jarosławem Kaczyńskim i Donaldem Tuskiem. - Jarosław Kaczyński kocha przede wszystkim Polskę, a Donald Tusk kocha chyba jakiś inny kraj - stwierdził premier.
Zobacz wideo

Mateusz Morawiecki po weekendzie spędzonym na objeździe kraju i spotkaniach z wyborcami PiS, w poniedziałek pojawił się w TVN Info. Zachwalał m.in. regulacje, jakie zawiera ustawa o obronie ojczyzny. Podkreślił też, że projekt ustawy "to wielkie dzieło pana Jarosława Kaczyńskiego".

- To jest ta podstawowa różnica między Prawem i Sprawiedliwością a Donaldem Tuskiem, że Jarosław Kaczyński przede wszystkim kocha Polskę, a Donald Tusk kocha chyba przede wszystkim jakiś inny kraj. Jaki, to jego zapytajcie - stwierdził premier.

Inflacja najwyższa od 25 lat

Mateusz Morawiecki mówił w telewizji publicznej nie tylko o różnicy między szefem swojej partii a liderem największej partii opozycyjnej.

Przekonywał, że jego rząd "walczy z inflacją wszelkimi możliwymi sposobami". - I mam nadzieję, że za parę miesięcy ona będzie w trendzie spadkowym - dodał.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego - opublikowanych w piątek 1 lipca - inflacja w Polsce wynosi 15.6 proc.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM