Czy odejście Kaczyńskiego z rządu pomoże PiS-owi wygrać wybory? [SONDAŻ]

Jarosław Kaczyński odszedł z rządu, by pomóc partii wygrać wybory. Zdaniem badanych w ten sposób wyniku PiS nie poprawi - wynika z sondażu opublikowanego w środowej "Rzeczpospolitej".
Zobacz wideo

Dziennik przypomina, że w czerwcu prezes PiS Jarosław Kaczyński zadecydował o odejściu z rządu po to, aby przygotować PiS do wyborów.

"Jednak w to, że Kaczyński, skupiając się na partii, pomoże jej uzyskać lepszy wynik, nie wierzą respondenci sondażu, który przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla "Rzeczpospolitej". 35,5 proc. badanych powiedziało, że jest to "decyzja bez wpływu na wynik wyborów" - czytamy w "Rz".

Z sondażu wynika również, że 18,3 proc. respondentów odejście Kaczyńskiego z rządu określiło jako "pomoc zwiększającą szanse partii". Za "jedyną szansę na wygraną" uznało decyzję prezesa PiS 7,5 proc. 26,3 proc. pytanych wybrało opcję nie wiem lub trudno powiedzieć.

"Nieco więcej wiary w sprawczość prezesa ma elektorat Zjednoczonej Prawicy. W nim 48 proc. ankietowanych uważa, że odejście prezesa to "pomoc zwiększająca szanse partii", a wśród wyborców opozycji twierdzi tak tylko 5 proc." - czytamy w dzienniku.

Sondaż dla "Rz" wykonał IBRIS w formie badania CATI, 1-2 lipca na tysiącosobowej grupie respondentów.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny. 

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM