Konfederacja w kłopotach. Wnioski ws. uchylenia immunitetów połowie posłów są już w Sejmie

Wnioski o wyrażenie zgody na ukaranie posłów Konfederacji za wykroczenia skierował do Sejmu komendant główny policji. Grzegorza Brauna chce ukarać aż 10 razy - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".
Zobacz wideo

"Rzeczpospolita" przypomina, że 19 maja 2021 r. poseł Konfederacji Grzegorz Braun doprowadził do przerwania nadzwyczajnej sesji rady Rzeszowa. "'Powód? Mimo próśb nie chciał założyć maseczki. Prawdopodobnie z tego powodu ukarać go za wykroczenie chce policja. Nie jego jedynego.

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", immunitety może stracić pięciu posłów Konfederacji, czyli niemal połowa koła tej partii"' - czytamy. Wnioski o wyrażenie zgody na ukaranie posłów za wykroczenia skierował do Sejmu komendant główny policji.

"Brauna policja chce ukarać aż dziesięć razy, Jakuba Kuleszę - trzy, a pozostałych posłów Konfederacji: Konrada Berkowicza, Roberta Winnickiego i Krzysztofa Bosaka za jedno wykroczenie. O jakie konkretnie czyny chodzi? Tego policja nie ujawnia" - informuje "Rz". - Z informacji, które otrzymałem, wynika, że w większości są to sprawy dotyczące nienoszenia maseczek – mówi w rozmowie z gazetą Jarosław Urbaniak z Koalicji Obywatelskiej, wiceszef Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych, do której trafiły wnioski dotyczące posłów.

W czasie obowiązywania obostrzeń wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa praktycznie podczas każdego posiedzenia Sejmu politycy Konfederacji pojawiali się np. bez maseczek. Były upomnienia ze strony prowadzących obrady, były też np. decyzje o wykluczeniu z obrad i kary finansowe.

Posłuchaj:

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM