Najnowszy sondaż. PiS ciągle przed PO, ale zaskoczenie na trzecim miejscu. Tylko cztery partie w Sejmie

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 33,9 proc. respondentów, na Koalicję Obywatelską 26,6 proc. Na trzecim miejscu znalazłaby się Lewica z wynikiem 8,1 proc. - wynika z badania przeprowadzonego przez Research Partner.
Zobacz wideo

Firma Research Partner w dniach 8-11 lipca przeprowadziła na ogólnopolskiej próbie 1053 osób w wieku powyżej 18 lat badanie preferencji politycznych Polaków.

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 33,9 proc. respondentów. Koalicja Obywatelska uzyskałaby głosy 26,6 proc. Polaków.

Na trzecim miejscu znalazłaby się Lewica, która zdystansowała Polskę 2050 Szymona Hołowni. Lewicę poparłoby 8,1 proc. badanych, A Polskę 2050 7,7 proc.

Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem, choć wyniki Konfederacji (4,9 proc.) oraz PSL (4,8 proc.) są bliskie granicy progu wyborczego.

Na pytanie o wzięcie udziału w wyborach 44,1 proc. ankietowanych odpowiedziało "zdecydowanie tak", a kolejne 16,6 proc. "raczej tak", co pozwala szacować frekwencję wyborczą na poziomie 60,7 proc.

TOK FM PREMIUM