Morawiecki wrócił do ataków na Tuska. "Z pogardą odniósł się do pracy dla Polaków. Pokazał prawdziwe oblicze"

Donald Tusk z pogardą, ze wstrętem odniósł się do pracy dla Polaków, do pracy parlamentarzysty,. Myślę, że tym samym pokazał swoje prawdziwe oblicze, pokazał co myśli o ciężkiej pracy dla Polaków - ocenił Mateusz Morawiecki, nawiązując do słów Donalda Tuska, które padły przed rozpoczęciem wywiadu w TVN24.
Zobacz wideo

Mateusz Morawiecki zajął się krytykowaniem Donalda Tuska podczas konferencji prasowej w Smolajnach (województwo warmińsko-mazurskie).

- Pan Donald Tusk z taką pogardą, ze wstrętem odniósł się do pracy dla Polaków. Do pracy parlamentarzysty, do pracy w Sejmie - mówił szef rządu. - Myślę, że tym samym pokazał swoje prawdziwe oblicze. Pokazał co myśli o Polakach, co myśli o ciężkiej pracy dla Polaków - dodał.

Donald Tusk w piątek rano udzielił wywiadu w TVN24. Jak podał później Onet.pl, tuż przed emisją rozmowy doszło do "zabawnej sytuacji". "Użytkownicy mobilnej aplikacji TVN24 GO mogli usłyszeć zakulisową rozmowę prowadzącej rozmowę dziennikarki i byłego premiera.  Jak czytamy na portalu, szef PO w pewnym momencie stwierdził: "Demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować". - To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział... na tej Wiejskiej – mówił dalej Tusk.

Ataki Morawieckiego na Tuska

Morawiecki wielokrotnie pokazywał, że nie przepuści żadnej okazji, by zaatakować Donalda Tuska. Dzięki obecnemu premierowi usłyszeliśmy m.in., że lider PO jest "premierem polskiej biedy", że stoi na czele  "partii Nord Stream 2". W czerwcu Morawiecki wytykał Tuskowi pracę w Brukseli, za którą "brał ogromne pieniądze". - Za co on brał te pieniądze? Chyba za działanie na szkodę Polski - ocenił, dodając też szybko, że sam zostawił "złote trony dla służby publicznej".

Zadeklarował też niedawno, że "Jarosław Kaczyński kocha przede wszystkim Polskę, a Donald Tusk kocha chyba jakiś inny kraj". A to ledwie kilka przykładów wypowiedzi Morawieckiego na temat byłego premiera oraz szefa Rady Europejskiej.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM