"Telewizja, której oddałem ostatnie lata, jest dziś u szczytu potęgi". Jacek Kurski o swoim odejściu z TVP

Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania - podkreślił Jacek Kurski, którego z funkcji szefa TVP odwołała w poniedziałek Rada Mediów Narodowych.
Zobacz wideo

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej.Na tym stanowisku zastąpił go Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP od kwietnia 2019 roku.

"Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, której oddałem 7 ostatnich lat, jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP" - napisał Kurski na Twitterze.

"Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania"

"Rzeczpospolita", powołując się na swoje źródła w rządzie, donosi, że w środowisku partii rządzącej niedawno toczyły się rozmowy o przejściu Jacka Kurskiego do rządu. Premier Mateusz Morawiecki Premier był w poniedziałek pytany na konferencji prasowej o odwołanie Kurskiego i o to, czy ewentualnie widzi dla niego miejsce w swoim rządzie. - Decyzję o odwołaniu prezesa TVP podjęła autonomicznie Rada Mediów Narodowych, więc wszelkie pytania proszę kierować w tamtym kierunku. Natomiast, jak zwykle, jeżeli będą jakiekolwiek zmiany, to wszyscy państwo oczywiście dowiedziecie o nich w stosownym czasie - odparł szef rządu.

Rzecznik PiS Radosław Fogiel napisał w poniedziałek na Twitterze, że zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza negatywnej oceny jego dotychczasowej pracy i już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania.

Jacek Kurski objął po raz pierwszy stanowisko szefa TVP w styczniu 2016 r. 2 sierpnia tego samego roku został odwołany przez Radę Mediów Narodowych, która jednak po kilku godzinach wycofała się z tej decyzji. Ponownie wybrany został na szefa Telewizji Polskiej 12 października 2016 r. Był na jej czele do marca 2020 r., gdy znów został odwołany przez RMN. Został wówczas doradcą zarządu TVP. W maju 2020 r. wszedł ponownie w skład zarządu telewizji, a w 24 lipca 2020 r. został pełniącym obowiązki prezesa. 7 sierpnia RMN ponownie wybrała go szefem TVP.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM