Fogiel o przyszłości Kurskiego: Nie mówimy o stanowiskach, ale o odpowiedzialnych zadaniach

Jakie stanowisko dostanie Jacek Kurski po dymisji ze stanowiska prezesa TVP? - Nie mówimy o ważnym stanowisku, tylko o odpowiedzialnych zadaniach do wykonania - powiedział rzecznik PiS Radosław Fogiel. Dodał, że będzie mógł powiedzieć więcej, "jak decyzje już zapadną".
Zobacz wideo

Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa TVP w miniony poniedziałek (5 września). Szybko po ogłoszeniu decyzji - podjętej przez Radę Mediów Narodowych - rzecznik PiS Radosław Fogiel napisał na Twitterze: "Zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed @KurskiPL nowe zadania".

O to, jakie nowe ważne stanowisko obejmie Jacek Kurski, Radosław Fogiel był pytany w RMF FM. - Za wcześnie, by o tym mówić - odpowiedział rzecznik PiS. - Będę mógł powiedzieć więcej, jak takie decyzje już zapadną, na razie Jacek Kurski będzie się cieszył zasłużonym odpoczynkiem przez jakiś czas - dodał.

Fogiel został też zapytany, czy to ważne stanowisko, które Kurski dostanie, będzie "nagrodą pocieszenia". - Nie mówię o ważnym stanowisku, mówimy o jakichś zadaniach do realizowania, na pewno odpowiedzialnych" - rzecznik PiS-u.

Dopytywany, czy wyobraża sobie Kurskiego w roli ministra, powiedział: "Był już wiceministrem, więc czysto hipotetycznie jestem w stanie sobie wyobrazić". - Ja bym nie przywiązywał się do żadnych sugestii, które się dzisiaj pojawiają, bo to jest jeszcze za wcześnie, Jacek Kurski dopiero co zakończył - decyzją Rady Mediów Narodowych - jedno zadanie - podkreślił rzecznik PiS.

Polityk został także zapytany, czy kierowana przez Kurskiego TVP atakowała premiera Mateusza Morawieckiego i faworyzowała Solidarną Polskę. - Jeżeli dochodziło do jakichś jednostkowych sytuacji, to nie była to kwestia systemowa. Solidarna Polska jest obecna również w innych stacjach telewizyjnych - odpowiedział Fogiel.

DOSTĘP PREMIUM