Terlecki o przyszłości Norberta Kaczmarczyka. "Prezydium komitetu politycznego PiS zdecydowało o dymisji"

Prezydium komitetu politycznego PiS zdecydowało, że musi nastąpić dymisja wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Norberta Kaczmarczyka - poinformował we wtorek wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Dodał, że koalicjant będzie mógł uzupełnić ten wakat w rządzie swoim innym kandydatem.

Jak w poniedziałek dowiedziała się PAP w kręgach zbliżonych do kierownictwa PiS w najbliższych dniach zdymisjonowany ma zostać wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Norbert Kaczmarczyk w związku z kontrowersjami dotyczącymi jego prezentu ślubnego w postaci ciągnika wartego 1,5 mln zł.

Informacje te potwierdził we wtorek w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. - Wczoraj prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości zdecydowało, że ta dymisja musi nastąpić. I ona nastąpi - zadeklarował.

Pytany, czy Prawo i Sprawiedliwość i Solidarna Polska przetrwa do wyborów, czy też ugrupowania pójdą osobno, wicemarszałek odparł: "Nie przesadzajmy, że tu postać wiceministra rolnictwa, czy jego dymisja, może doprowadzić do jakiegoś rozejścia się Zjednoczonej Prawicy".

Wyjaśniał, że zgodnie z umową koalicyjną, "koalicjant w tym wypadku będzie mógł uzupełnić tą swoją pulę w rządzie, swoim kolejnym, innym kandydatem". - (Tak) więc nie widzę tu zagrożenia dla Zjednoczonej Prawicy - zapewnił.

Dopytywany, czy w ogóle nie widzi zagrożenia, jeżeli chodzi o sytuację polityczną, wicemarszałek przyznał, że "różne rzeczy mogą się wydarzyć". - Mamy jeszcze rok do wyborów, ale jak na razie Zjednoczona Prawica jest zjednoczona i działa wspólnie - podkreślił.

Norbert Kaczmarczyk na świeczniku. Kłopoty wiceministra rolnictwa 

Pod koniec sierpnia media informowały o ślubie wiceministra rolnictwa. Na weselu było ponad 500 gości, w tym m.in. minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Na imprezie wystąpił zespół disco-polo Bayer Full.

Szeroko opisywany przez media był prezent dla młodej pary w postaci ciągnika marki John Deere za 1,5 mln złotych. Zdjęcia z przekazania maszyny podczas uroczystości weselnej dystrybutor urządzenia opublikował na swoim profilu na Facebooku.

Huczne wesele, a przede wszystkim przekazanie młodej parze drogiego ciągnika, było szeroko komentowane w mediach. Kaczmarczyk w reakcji wydał oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym ocenił, że jego ślub został wykorzystany "do brutalnej i kłamliwej gry politycznej", a on, jego żona i rodzina zostały zaatakowane przez polityków opozycji i niektóre media.

W poniedziałek Wirtualna Polska ujawniła, że na początku wakacji brat wiceministra rolnictwa Konrad Kaczmarczyk miał zgłosić w Urzędzie Gminy w Kozłowie urzędnikom, iż po gradobiciu ucierpiała jego uprawa soi - na polu, które miał mu pomóc dzierżawić brat. Według dziennikarzy Konrad Kaczmarczyk chciał w ten sposób dostać odszkodowanie. Jednak komisja nie stwierdziła szkód, co więcej: eksperci ustalili, że na terenie gminy nie padał grad. "Osobie, która poświadcza nieprawdę, by otrzymać wsparcie finansowe, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia" - podkreśla portal.

Kaczmarczyk w tej ostatniej sprawie wystosował oświadczenie na Twitterze.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM