Spada poparcie dla PiS. W półtora miesiąca o ponad 3 punkty procentowe. Nowy SONDAŻ

Zmniejsza się dystans dzielący Prawo i Sprawiedliwości i Koalicję Obywatelską. Najnowsze badanie przeprowadzone przez IBRiS dla Onetu pokazuje spadek poparcia dla partii rządzącej, przy jednoczesnym utrzymaniu pozycji przez największe ugrupowanie opozycyjne.
Zobacz wideo

Najnowszy sondaż opisywany przez Onet daje partii Jarosława Kaczyńskiego - w sytuacji wspólnego startu z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry - 31,6 proc. poparcia. To spadek o 3,3 punktu procentowego względem badania z ostatnich dni lipca. 

Jednocześnie Koalicja Obywatelska - według sondażu - otrzymuje 26,1 proc. poparcia, co oznacza nieznaczny spadek - o 0,4 proc. W Sejmie znalazłyby się również cztery inne ugrupowania: Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 13,4 proc. (wzrost o 1,8 proc.), Lewica, na którą chciałoby głosować 9,2 proc. pytanych, PSL - Koalicja Polska z 6,2 proc. głosów oraz Konfederacja - 5,6 proc.

Onet zwraca uwagę, że ponad 55 proc. pytanych stwierdziło, że gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wzięliby w nich udział "zdecydowanie tak" lub "raczej tak". 42 proc. ankietowanych nie planowałby pójścia do urn. Niezdecydowanych jest zaledwie 2,4 proc. 

TOK FM PREMIUM