Nieoficjalnie: Michał Dworczyk niedługo może rozstać się z rządem

Michał Dworczyk wkrótce odejdzie z rządu - poinformowało Radio RMF FM. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że "najpewniej szef kancelarii premiera sam ustąpi ze stanowiska, nie będzie dymisjonowany".

Jak ustalił reporter RMF FM, zniknięcie z rządu szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka "miałby wzmocnić Mateusza Morawieckiego przed rozstrzygającym starciem z partyjnymi przeciwnikami". Minister nie będzie zdymisjonowany, sam zrezygnuje ze stanowiska.

Dworczyk trafił do rządu w 2017 roku. Najpierw był wiceministrem obrony narodowej. Od grudnia 2017 roku po tym, jak szefem rządu został Mateusz Morawiecki, Michał Dworczyk trafił na stanowisko szefa KPRM.

Afera mailowa. Michał Dworczyk w roli głównej

Spekulacje dotyczące ewentualnego odejścia Dworczyka z rządu słuchać praktycznie od momentu wybuchu afery milowej. Przypomnijmy, że po raz pierwszy o włamaniu do prywatnych skrzynek mailowych ministra oraz jego żony usłyszeliśmy w czerwcu 2021 roku.

Od tego czasu wielokrotnie publikowano maile, które miały pochodzić z korespondencji szefa KPRM. Okazuje się, że minister z prywatnej skrzynki prowadził szeroką korespondencję m.in. z premierem.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości od początku afery unikają komentowania sprawy. Powtarzają, że Polska była celem cyberataku przeprowadzonego z terenu Federacji Rosyjskiej i w związku z tym komentować przecieków nie będą.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM