Czy Morawiecki powinien pozostać premierem? [NAJNOWSZY SONDAŻ]

53,6 proc. badanych uważa, że Mateusz Morawiecki powinien pozostać na stanowisku szefa rządu do końca obecnej kadencji - wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. Przeciwnego zdania jest 43,1 respondentów.
Zobacz wideo Morawiecki krytykuje Norwegię za zyski uzyskiwane z ropy i gazu. "Oni powinni się podzielić tym nadmiarowym gigantycznym zyskiem"

Na pytanie, czy Mateusz Morawiecki powinien pozostać na stanowisku premiera do końca obecnej kadencji "zdecydowanie tak" odpowiedziało 29,4 proc. respondentów, a "raczej tak" - 24,2 proc. Z kolei odpowiedź "raczej nie" wybrało 9,2 proc. ankietowanych, a "zdecydowanie nie" - 33,9 proc. 3,3 proc. badanych nie ma wyrobionej opinii w tej sprawie.

Z badania United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM, wynika, że Mateusz Morawiecki najsilniejszą pozycję ma wśród zwolenników obozu rządzącego – wszyscy respondenci z tej grupy oceniają, że szef rządu powinien pozostać na stanowisku. Tego samego zdania jest niemal jedna czwarta wyborców opozycji.

Sondaż został wykonany 24–25 września br. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich Polaków metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM