Terlecki: Michał Dworczyk odejdzie ze stanowiska szefa KPRM. Zmiany premiera nie będzie

Michał Dworczyk odejdzie z stanowiska szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - poinformował na konferencji prasowej po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS w Pułtusku szef klubu Ryszard Terlecki. Zapewnił jednocześnie, że Mateusz Morawiecki pozostanie premierem.
Zobacz wideo

Politycy PiS zostali zapytani po czwartkowym wyjazdowym posiedzeniu klubu w Pułtusku, czy będzie zmiana na stanowisku szefa KPRM. W ostatnim czasie media informowały, że wewnątrz rządu toczy się spór pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a wicepremierem i szefem MAP Jackiem Sasinem oraz, że w niedługim czasie może dojść do zmian w rządzie, łącznie z ewentualną wymianą premiera.

- Mówiłem o tym, że nie będzie zmiany na stanowisku premiera, ponieważ pojawiły się takie medialne spekulacje. Natomiast prezes też stanowczo powiedział i powtarzał kilkakrotnie na posiedzeniach prezydium Komitetu Politycznego, że wszyscy zajmujący jakiekolwiek kierownicze stanowiska w rządzie czy w partii muszą być do dyspozycji. Jeżeli ich praca zostanie uznana za niewystarczająco skuteczną to muszą się liczyć ze zmianą - mówił szef klubu PiS wicemarszałek Sejmu.

Michał Dworczyk odejdzie ze stanowiska szefa KPRM

Pytany, czy tak jest w przypadku ministra Michała Dworczyka, powiedział: "Z tego, co wiem, pan minister Dworczyk złożył rezygnację ze swojej funkcji". Po chwili doprecyzował: "Złożył albo złoży w najbliższym czasie. To kwestia godzin lub dni".

Dopytywany, czy dymisja Dworczyka byłą warunkiem Solidarnej Polski poparcia wydłużenia kadencji samorządów, Terlecki zaprzeczył. Nie odpowiedział na pytanie, jak ocenia pracę Dworczyka.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM