Marzena Paczuska w nowej roli. Trafiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek Marzenę Paczuską oraz dr Hannę Karp do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
Zobacz wideo Michnik: Nie ma takiego kłamstwa, przed którym cofnęła by się TVP

Uroczystość odbyła się w Belwederze.

Marzena Paczuska była m.in. szefową "Wiadomości", a także członkiem zarządu Telewizji Polskiej.

Dr hab. Hanna Karp jest natomiast medioznawczynią i wykładowcą toruńskiej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej.

Obecna kadencja członków KRRiT zakończyła się we wrześniu. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się z pięciu członków powoływanych na 6-letnią kadencję - dwóch wyznacza prezydent RP, dwóch Sejm i jednego Senat. Swojego wyboru Senat dokonał w sierpniu, powołując do KRRiT medioznawcę prof. Tadeusza Kowalskiego.

Była szefowa "Wiadomości" w Poczcie Polskiej

W zeszłym roku Paczuska została bohaterką głośnego artykułu zatytułowanego "Na otarcie łez". Jak ludzie Mariusza Błaszczaka przejęli Pocztę Polską" autorstwa Edyty Żemły i Marcina Wyrwała.

"Stanowiska kierownicze w Poczcie Polskiej przypadły ludziom ze środowiska ministra obrony dokładnie "na otarcie łez" po tym, jak w ub.r. Mariusz Błaszczak przegrał bitwę o wpływy w firmach zbrojeniowych z ministrem aktywów Jackiem Sasinem. Prezesem poczty został zaufany człowiek szefa MON Tomasz Zdzikot. Urzędowanie zaczął od wymiany kadr. W miejsce dotychczasowych pracowników Poczty Polskiej przyszli urzędnicy z MSWiA i MON, emerytowani policjanci oraz byli pracownicy PiS-owskiej TVP, m.in. była członek zarządu telewizji Marzena Paczuska" - możemy przeczytać w tekście przygotowanym dla Onetu.

Informatorzy autorów artykułu twierdzą, że pensja Marzeny Paczuskiej, która, według biura Prasowego Poczty Polskiej zajmuje się tam przygotowywaniem raportów CSR, wynosiła ok. 20 tys. złotych, nie licząc nagród i premii.

Marzena Paczuska poproszona o wypowiedź w tej sprawie, zaprzeczyła.

TOK FM PREMIUM