Kuchciński następcą Dworczyka w KPRM? "Marek ma zespół ekspertów, który ocenia, analizuje i przedkłada rekomendacje"

Były marszałek Sejmu Marek Kuchciński otrzymał propozycję objęcia funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - podał portal i.pl. Stanowisko zwolniło się w miniony piątek po dymisji złożonej przez głównego bohatera tzw. afery mailowej - Michała Dworczyka. Przypomnijmy, że Kuchciński pożegnał się ze stanowiskiem marszałka Sejmu po ujawnieniu przez media, że rządowymi samolotami podróżowała jego rodzina.

Stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest wolne po dymisji Michała Dworczyka. Jak poinformował portal i.pl, propozycję objęcia tego stanowiska dostał Marek Kuchciński.

Cytowana przez portal osoba z rządu oceniła, że Kuchciński "jest bardzo doświadczonym politykiem, należy do partii od początku jej istnienia oraz jest członkiem 'zakonu PC'". - Poza tym Marek ma zespół ekspertów, który na bieżąco ocenia, analizuje i przedkłada rekomendacje – dodała.

- Nie komentuję tej sprawy – powiedział zaś portalowi sam Marek Kuchciński.

Marek Kuchciński nowym szefem KPRM?

Marek Kuchciński jest jednym z najbardziej zasłużonych polityków PiS. W Sejmie zasiada od sześciu kadencji. W latach 2006–2007 był przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS w latach 2008–2010 sprawował funkcję wiceprezesa PiS.  Po wyborach w 2015 Kuchciński został marszałkiem Sejmu. Ze stanowiskiem rozstał się w sierpniu 2019 roku - podał się do dymisji w wyniku afery nagłośnionej przez media. Dziennikarze ujawnili, że samolotami rządowymi podróżowała rodzina polityka PiS.

Wiosną 2021 roku dowiedzieliśmy się, że poseł Marek Kuchciński znalazł się wśród 21 osób, tworzących Radę Doradców Politycznych doradzającą premierowi Morawieckiemu. Poza Kuchcińskim znalazł się w niej m.in. Bartosz Kownacki, który jako wiceszef MON tłumaczył, kto Francuzów nauczył jeść nożem i widelcem.

DOSTĘP PREMIUM