Mocne "nie" dla Kurskiego w rządzie. Sondaż dla "Rzeczpospolitej"

Polacy nie chcą, by były prezes TVP Jacek Kurski otrzymał posadę w rządzie - wynika z najnowszego badania IBRiS dla "Rzeczpospolitej".
Zobacz wideo Karolina Lewicka o Kurskim

Redakcja "Rzeczpospolitej" przypomina we wtorkowym wydaniu, że Jacek Kurski z publiczną telewizją pożegnał się blisko miesiąc temu. Od tamtej pory nie ustają spekulacje, czy i w jakiej roli wejdzie do rządu.

Pojawiły się dwie fale spekulacji dotyczące jego przyszłości. Jedna, że zostanie wicepremierem i szefem resortu kultury. Druga, że obejmie stanowisko ministra cyfryzacji. Ani jedna, ani druga, jak zauważa gazeta, się nie zmaterializowała.

Kurski nie przekonuje ponad połowy aktualnych wyborców PiS

Z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wynika, że Polacy nie widzą dla Jacka Kurskiego miejsca w gabinecie Mateusza Morawieckiego. 59,2 proc. ankietowanych jest "zdecydowanie" przekonana o tym, że Kurski nie powinien objąć ministerialnego stanowiska. 22,4 proc. twierdzi, że "raczej" nie powinien go objąć. Tylko 2,5 proc. ankietowanych "zdecydowanie" popiera ten pomysł, 4,1 proc. "raczej" go popiera. 11,8 proc. nie ma zdania.

Symptomatyczne, zdaniem "Rzeczpospolitej", jest to, że do Jacka Kurskiego jako ministra nie jest przekonanych aż 51 proc. aktualnych wyborców PiS.

Sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej" zrealizowano 23–24 września na 1100-osobowej grupie respondentów.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM