Szef BBN Paweł Soloch odchodzi ze stanowiska. Kancelaria Prezydenta poinformowała, że to nie koniec współpracy

Odchodzi szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Kancelaria Prezydenta poinformowała, że "prezydent Andrzej Duda z dniem 10 października 2022 r. odwoła ministra Pawła Solocha z funkcji sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz szefa BBN". Soloch zostanie powołany na stanowisko doradcy społecznego prezydenta.

Jak przekazał sam Paweł Soloch, odejście ze stanowiska szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego "podyktowane jest względami osobistymi i uzgodnione z Prezydentem". "Za mną 7 niezwykłych lat pracy dla Polski w służbie Prezydenta. Bardzo dziękuję Andrzejowi Dudzie za zaufanie i wszystkim, z którymi współpracowałem" - napisał na Twitterze.

"Prezydent RP Andrzej Duda z dniem 10 października 2022 r. odwoła Ministra Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego" - podano w komunikacie na stronie internetowej prezydenta.

"Minister Paweł Soloch zostanie jednocześnie powołany na stanowisko Doradcy społecznego Prezydenta RP" - czytamy w komunikacie.

Paweł Soloch był jednym z tych współpracowników Andrzeja Dudy, który w Kancelarii Prezydenta pracował najdłużej. Na stanowisko szefa BBN-u został powołany w sierpniu 2015 roku. 

Posłuchaj:

DOSTĘP PREMIUM