Paweł Soloch przejdzie do dyplomacji? "Są już nieoficjalne zabiegi, by mógł objąć placówkę"

Paweł Soloch, były szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, ma zostać ambasadorem Polski w Rumunii. Rozmowy o jego wyjeździe, choć jeszcze nieoficjalne, już trwają - informuje Gazeta.pl.
Zobacz wideo

- Paweł Soloch przejdzie do dyplomacji. Potrzebny jest jako znawca NATO - mówi gazeta.pl zorientowany polityk PiS. Były szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego ma zostać ambasadorem w Rumunii.

To nie przypadek, bo Soloch zajmował się m.in. współpracą z USA i NATO, po drugie - Rumunia jest, po Polsce, najważniejszym partnerem USA w Europie Środkowo-Wschodniej. Po trzecie - graniczy z Ukrainą, gdzie toczy się teraz wojna - i to na długości ponad 500 km.

Jak podkreśla Gazeta.pl, to najbardziej prawdopodobne nowe stanowisko pracy Pawła Solocha. "Już są czynione nieoficjalne zabiegi dyplomatyczne, aby mógł objąć placówkę" - podkreśla. 

Soloch został odwołany przez prezydenta z funkcji sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP i szefa BBN 10 października. Został doradcą społecznym prezydenta.

TOK FM PREMIUM