"Sprawa prof. Maksymowicza nie zostanie zamieciona pod dywan". Decyzja partii Hołowni "to kwestia dni"

Dogłębnie tę sprawę wyjaśniamy i absolutnie jej nie lekceważymy. Sprawa profesora Maksymowicza nie zostanie zamieciona pod dywan - zapewniał w TOK FM wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko. Poseł Maksymowicz jest negatywnym bohaterem publikacji medialnych, w tym "Eksperymentu" Michała Janczury. Jak stwierdził Kobosko, decyzja "to jest kwestia dni".
Zobacz wideo

Przez ostatnie miesiące narosło bardzo wiele wątpliwości i zarzutów pod adresem neurochirurga, byłego ministra zdrowia, posła Polski 2050 prof. Wojciecha Maksymowicza. Portal Wirtualna Polska przedstawił historię pacjentki, która zgodnie z dokumentacją była dwukrotnie operowana przez prof. Wojciecha Maksymowicza. Ale profesora przy stole operacyjnym nie było ani razu, a zabiegi przeprowadził młodszy lekarz - Mariusz S. 81-letnia pacjentka zmarła 10 dni po drugiej operacji. Sąd w Białymstoku prawomocnie orzekł, że kobieta zmarła w wyniku błędu medycznego. 

W serialu dokumentalnym TOK FM "Eksperyment" nazwisko posła Maksymowicza pojawiło się kilkukrotnie w kontekście biznesu, jaki wyrósł wokół eksperymentalnych terapii z wykorzystaniem komórek macierzystych. Prywatna spółka, dla której fundamentem stały się badania byłego ministra zdrowia, skupiała jego bliskich współpracowników i działała w murach szpitala klinicznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Za podania komórek macierzystych pacjenci płacili dziesiątki tysięcy złotych.

- Dogłębnie tę sprawę wyjaśniamy i absolutnie jej nie lekceważymy. Sprawa profesora Maksymowicza nie zostanie zamieciona pod dywan - zapewnił w "Poranku Radia TOK FM" Michał Kobosko, wiceprzewodniczący partii Polska 2050.

"Dla pana profesora są to bardzo ciężkie przeżycia"

Jak podkreślił polityk w rozmowie z Dominiką Wielowieyską, sprawa prof. Maksymowicza to "jeden z najważniejszych tematów" dla partii Szymona Hołowni.  - Zobaczywszy, przeczytawszy i przesłuchawszy tych wszystkie doniesienia, poprosiliśmy pana profesora o dogłębne wyjaśnienia. On je przedstawił, toczą się rozmowy i w tych rozmowach bierze udział także nasz lider Szymon Hołownia. To jest kwestia dni, kiedy podejmiemy decyzję dotyczącą przyszłości pana profesora, jeżeli chodzi o jego funkcjonowanie w naszym kole parlamentarnym - zapowiedział.

Dziennikarka zwróciła uwagę, że po publikacjach dotyczących prof. Maksymowicza, przestał się on pojawiać w Sejmie.  - To chyba dość zrozumiale, że dla pana profesora są to bardzo ciężkie przeżycia. Wiemy, że płaci zdrowotnie za to, co odbiera jako nagonkę przeciw sobie. Pan profesor będzie aktywny, będzie te sprawy wyjaśniał, a my podejmiemy decyzję - stwierdził Michał Kobosko.

Przypomnijmy, że po publikacji zawartych w serialu "Eksperyment" ustaleń dotyczących Maksymowicza Naczelna Rada Lekarska zgłosiła sprawę byłego ministra zdrowia do rzecznika odpowiedzialności zawodowej.  NRL chce wszczęcia postępowania w sprawie działań prof. Maksymowicza.

DOSTĘP PREMIUM